Aktualności

Czwarta edycja konferencji z cyklu „The best way to predict the future is to create it” za nami!

Kilkudziesięciu panelistów dyskutowało nad kluczowymi inicjatywami na rzecz wzmocnienia polskiego systemu ochrony zdrowia w Polsce w warunkach pandemii i rzeczywistości postcovidowej podczas czwartkowej konferencji, zorganizowanej przez Fundację Kulskich i Instytut Rozwoju Spraw Społecznych. Partnerem instytucjonalnym wydarzenia była Agencja Badań Medycznych. Honorowy patronat nad konferencją objęli Minister Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Przełomowa uchwała Rady Miasta Stołecznego Warszawy – Pomnik Prezydentów Wielkiej Warszawy jeszcze w tym roku ma stanąć na bulwarach wiślanych

Podczas XXXIV sesji Rady m. st. Warszawy, radni pozytywnie (i jednogłośnie) zaopiniowali uchwałę ,,W sprawie wzniesienia pomnika Prezydentów Wielkiej Warszawy – Stefana Starzyńskiego i Juliana Spitosława Kulskiego”. Dzisiejsza decyzja Rady m. st. Warszawy otwiera drogę do finalizacji prac związanych z budową pomnika. W przypadku braku opóźnień – pomnik bohaterskich obrońców Warszawy jeszcze w tym roku ma stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego w Warszawie. 

Pomnik Prezydentów Wielkiej Warszawy – S. Starzyńskiego i Juliana S. Kulskiego otrzymał dofinansowanie MKiDN!

Fundacja Kulskich na rzecz relacji polsko-amerykańskich znalazła się w gronie instytucji wyróżnionych w tegorocznej edycji programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictw Narodowego pt. „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju”. Celem programu MKiDN jest m. in. wspieranie organizacji pozarządowych w tworzeniu materialnych świadectw wydarzeń i postaci kluczowych dla polskiej tożsamości narodowej. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego niezwykle wartościowego programu. 

III edycja konferencji „The best way to predict the future is to create it” za nami. Pełna relacja z konferencji

Trzecia odsłona cyklu międzynarodowych konferencji Fundacji Kulskich „The best way to predict the future is to create it” odbyła się 28 maja 2020 roku. Wydarzenie zatytułowane “Post-covid world. Chances and challenges for the healthcare sector” z uwagi na pandemię koronawirusa, tym razem odbyło się w formule wirtualnej. Oficjalnym partnerem wydarzenia była Agencja Badań Medycznych. W konferencji Fundacji Kulskich i Agencji Badań Medycznych udział wzięło prawie pięćdziesięciu międzynarodowych ekspertów systemowych i medycznych. Na żywo relację video z wydarzenia w serwisie YouTube śledziło także kilkaset osób.

Trzecia edycja konferencji „The best way to predict the future is to create it” już 28. maja!

Fundacja Kulskich na rzecz relacji polsko-amerykańskich we współpracy z Agencją Badań Medycznych ma przyjemność zaprosić Państwa na trzecią edycję konferencji z cyklu „The best way to predict the future is to create it” która odbędzie się 28 maja 2020 roku. Wydarzenie, z uwagi na panującą pandemię, tym razem zorganizowana zostanie w formule wirtualnej.