Program „Niepodległa”

Z wielką przyjemnością informujemy, że Fundacja Kulskich realizuje projekt w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” – „Koncert fortepianowy Ignacego Paderewskiego wraz z pokazem mody lat 20. i 30”. Wydarzenie odbędzie się 20 września 2018 r., w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Hotelu Bristol w Warszawie.

„Nasz projekt doskonale się wpisuje w obchody 100-lecia Niepodległości. Jako Fundacja chcemy upamiętnić postać najwybitniejszego polskiego kompozytora i jednocześnie wielkiego patrioty, jak również możliwie najbardziej pokazać i przybliżyć Polakom rzeczywistość okresu międzywojennego” – mówi Barbara Ratajska, Prezes Zarządu Fundacji Kulskich.

Wydarzenie pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Prof. dr hab. Piotr Glińskiego.

Goście koncertu będą mogli również podziwiać wystawę „Paderewski w Służbie Niepodległej”, dokładnie osiem plansz na których znajdziemy zdjęcia oraz opisy fragmentów życia Ignacego Jana Paderewskiego. Fotografie pochodzą z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Za projekt odpowiada Fundacja Służba Niepodległej.