AKCJA „Pomoc dla Ukrainy”

Konflikt zbrojny w Ukrainie trwa już niemal dwa miesiące. W tym czasie jako Fundacja Kulskich skupiliśmy się na organizowaniu pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia, jakie otrzymaliśmy od wolontariuszy.

W naszą akcję pomocy zaangażowanych jest wiele osób z różnych krajów – USA, Polski oraz Ukrainy. Każda z nich dokładała wszelkich starań i wykorzystywała swoje kontakty, by jeszcze lepiej zorganizować pomoc dla Ukrainy.

To dzięki Wam, wolontariuszom, zorganizowaliśmy transporty uchodźców z granicy. Dzięki Waszej pracy możemy wysyłać do Lwowa konwoje humanitarne, zaopatrywać przygraniczne magazyny pomocowe. Nawet, kiedy napotykaliśmy trudności i wydawało się, że nie uda nam się czegoś zrobić – nasi przyjaciele nie pytali „czy się da”, tylko „na kiedy?”. Pakowanie busów, koordynowanie akcji to codzienna niewidoczna, ale niezbędna praca, bez której nie udałoby się pomagać ogarniętej wojną Ukrainie.

Ten czas, choć wypełniony ciężką pracą, pokazał nam, jak wiele możemy osiągnąć dzięki współpracy z ludźmi pełnymi zapału do pomocy. Ten zapał nie gaśnie i wspólnie będziemy działać dalej na rzecz wsparcia Ukrainy.

Z całego serca dziękujemy za Waszą pracę!

Szczególne podziękowania kierujemy do:

Działania pomocowe prowadzone przez Fundację Kulskich są możliwe także dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.