Koncert fortepianowy Ignacego Jana Paderewskiego

KONCERT IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO

Fundacja Kulskich miała przyjemność włączyć się w cykl niepodległościowych obchodów w ramach projektu „Niepodległa” realizowanego we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z tej okazji 20 września 2018 r. w Hotelu Bristol odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Koncert fortepianowy Ignacego Jana Paderewskiego, którego dopełnienie stanowił pokaz mody lat 20. i 30. XX wieku. Artystą, który wykonał utwory tego wybitnego Polaka był Krzysztof Książek, półfinalista i laureat nagród na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Realizatorką pokazu mody byłą Ela Piorun, która odpowiadała za kreacje m.in. Agaty Dudy, Pierwszej Damy RP. Na zaproszonych gości czekała również specjalna ekspozycja „Paderewski w Służbie Niepodległej” składająca się z ośmiu plansz, na których znajdziemy zdjęcia oraz opisy fragmentów życia wybitnego kompozytora.

O KONCERCIE

Głównymi celami projektu było: promowanie wiedzy dotyczącej polskiej mody i muzyki XX-wieku oraz historii społecznej, odtworzenie sylwetek historycznych, uwzględniając strój, dodatki, makijaż oraz fryzury przy zachowaniu jak najdalej posuniętej wierności historycznej oraz ropagowanie przedwojennych tradycji z zakresu ubioru, sztuki (muzyka) i savoir-vivre, jako modelu, na którym warto opierać współczesny model relacji społecznych.

Grupą docelową koncertu byli: ambasadorowie, przestawiciele rządu RP, członkowie organizacji międzynarodowych, politycy, reprezentanci uczelni wyższych, eksperci modowi, działacze kultury, artyści, a także przedstawiciele biznesu czy media.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób, w tym ambasadorowie i przedstawiciele placówek dyplomatycznych (m.in. Belgia, Czechy, Estonia, Grecja, Gruzja, Portugalia, Stany Zjednoczone), organizacji międzynarodowych, administracji publicznej, biznesu, uczelni i ośrodków kultury.