Akademia Bezpieczeństwa

bg
bg

O akademii

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym projekcie edukacyjnym Akademia Bezpieczeństwa im. J. E. Kulskiego, przeznaczonym dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Naszym celem jest przygotowanie młodzieży do radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożeń: wypadków, katastrof naturalnych czy też ryzyka konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju.

Sesje szkoleniowe będą realizowane w Warszawie, w okresie wrzesień-listopad 2024 r. (soboty w godz. 10:00-16:00).

Projekt został objęty Patronatem Honorowym przez Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapisz się już dzisiaj!

Czego nauczysz się w ramach projektu?

 • Bezpieczeństwo publiczne: poznasz najważniejsze zasady bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Od ochrony swojego mienia po unikanie niebezpiecznych miejsc – to wszystko będzie na Twoim radarze!
 • Bezpieczeństwo osobiste: dowiesz się, jak unikać sytuacji ryzykownych, jak być „trudnym celem” i jak chronić siebie i swoich bliskich.
 • Reakcje w sytuacjach kryzysowych: przygotujemy Cię do działań w przypadku różnych zagrożeń, w tym nawet w sytuacji wojny. Wiedza i umiejętności, które zdobędziesz, mogą uratować życie!
 • Konieczność ewakuacji: dowiesz się w jakich sytuacjach podjąć decyzję o ewakuacji z miejsca zamieszkania; jak przygotować i spakować bug out bag (plecak ewakuacyjny); w jakim czasie oraz jakimi środkami najlepiej się ewakuować z miejsca zagrożenia.
 • Podstawy samoobrony: elementem naszych szkoleń są zajęcia praktyczne z zakresu samoobrony. Nauczysz się jak zareagować w sytuacji potencjalnego napadu lub ataku, jak obronić siebie i swoich bliskich.

Dlaczego warto?

 • Jednym z naszych instruktorów jest Paweł Mateńczuk „NAVAL”, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM, w której służył przez 14 lat jako operator w zespole bojowym, m.in. podczas misji zagranicznych na wodach Zatoki Perskiej, w Iraku i w Afganistanie.
 • Bezpieczeństwo: Zyskasz cenną wiedzę, pewność siebie i umiejętność ochrony siebie i innych.
 • Wspólnota: Poznasz innych młodych ludzi, którzy również dbają o bezpieczeństwo. Będziesz mógł wymieniać się doświadczeniami i wspólnie z innymi uczestnikami w przyszłości pogłębiać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania związane z bezpieczeństwem.
 • Otrzymasz pakiet survivalowy EDC oraz podręcznik „Ekstremalny Poradnik Przetrwania”, którego autorem jest Paweł Mateńczuk „NAVAL”, były żołnierz GROM.
 • Certyfikat uczestnictwa: po zakończeniu projektu otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Kto może wziąć udział? Uczniowie szkół średnich oraz studenci

UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY!

Dołącz do nas! Bezpieczeństwo jest ważne, a my chcemy, abyś czuł się pewnie w każdej sytuacji!

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz rejestracji w formularzu poniżej!

REGULAMIN

Formularz rejestracyjny

  PATRONATY HONOROWE

  PARTNERZY PROJEKTU

  Nazwa zadania: Akademia Bezpieczeństwa im. J. E. Kulskiego
  Wartość finansowania: 214 016,08 zł
  Opis zadania: Projekt szkoleniowy dla uczniów szkół średnich oraz studentów, którego celem jest przygotowanie młodzieży do radzenia sobie w różnych sytuacjach zagrożeń: wypadków, katastrof naturalnych czy też ryzyka konfliktu zbrojnego na terenie naszego kraju.