Aktualności

bg
bg
24.10.2022

Konferencja Biotechnology as an engine of innovation – Polish-American cooperation już za nami!

W Waszyngtonie w dwóch dyskusjach w formule roundtable, udział wzięli m.in. Adam Niedzielski, Minister Zdrowia, Marcin Martyniak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwo Zdrowia, Prof. Radosław Sierpiński, Prezes Agencja Badań Medycznych, Prof. Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia w latach 2018-2020 oraz polscy i amerykańscy eksperci medyczni, systemowi, a także przedstawiciele organizacji branżowych i sektora NGO.

Zaproszeni uczestnicy dyskutowali o ponadnarodowych metodach wspierania rozwoju nauki i możliwościach, jakie daje ona w biotechnologii. Debaty toczące się w ramach konferencji były okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, zaprezentowania państwowych instrumentów wspierających sektor ochrony zdrowia oraz wzmocnienia partnerstwa naukowego pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za przyjęcie zaproszenia i niezwykle interesujące, owocne dyskusje! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.


Konferencja została sfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ze środków programu „Doskonała nauka” – modułu: wsparcie konferencji naukowych.