23.07.2024

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Warszawskie Dzieci ’44”

W przeddzień 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 29 lipca o godz. 18:00 w Kino Muranów odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu „Warszawskie Dzieci ’44” pod patronatem Fundacji Kulskich.

Ten poruszający film w reżyserii Jolanty Kessler-Chojeckiej opowiada o losach polskiej młodzieży i dzieci w czasie Powstania Warszawskiego oraz całego okresu niemieckiej niewoli. Jest to wyjątkowe świadectwo bohaterskiej walki i cierpienia naszych rodaków.

W filmie znalazły się również wspomnienia naszego patrona, bohatera powstania, Juliana E. Kulskiego, który podzielił się swoimi doświadczeniami z czasów niemieckiej okupacji. Chociaż nie ma go już z nami, jego historia i świadectwo pozostają żywe w naszych sercach.

Dyskusja po projekcji

Po filmie odbędzie się dyskusja prowadzona przez Jarosława Wojciechowskiego, z udziałem reżyserki Jolanty Kessler-Chojeckiej, historyka Grzegorza Majchrzaka (IPN), historyka Michała Wójciuka (Muzeum Powstania Warszawskiego) oraz Małgorzaty Bogusz, Prezes Zarządu Fundacji Kulskich.

Nasza Fundacja objęła mecenat nad tym wyjątkowym wydarzeniem, upamiętniając bohaterską walkę i cierpienie polskich dzieci i młodzieży podczas II wojny światowej.

Serdecznie zapraszamy do Kina Muranów, by wspólnie obejrzeć film o młodych powstańcach.