Podziękowania za
pomoc Ukrainie

bg
25.10.2022

Podziękowania za pomoc Ukrainie od ukraińskiego parlamentu – konferencja w Waszyngtonie

Dziś w The Jefferson, Washington, DC odbyła się międzynarodowa konferencja dotycząca działań pomocowych na rzecz Ukrainy prowadzonych przez polskie i amerykańskie organizacje społeczne we współpracy z sektorem publicznym i prywatnym. W trakcie wydarzenia miały miejsce m.in. uroczyste wręczenie dyplomów przekazanych przez przedstawiciela ukraińskiego parlamentu w podziękowaniu za pomoc Ukrainie dla Fundacji Kulskich. Podobne dyplomy oraz listy gratulacyjne od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, z rąk jego pełnomocnika Bartosza Rybaka, otrzymali również przedstawiciele Polish Center of Wisconsin oraz MSD Polska. W imieniu Fundacji Kulskich dyplom odebrała Prezes Małgorzata Bogusz, w imieniu MSD Polska dyrektor zarządzający Dimitri Gitas, a jako reprezentant Polish Heritage Alliance Jeff Kuderski.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia Nataliya Melnyk , która podzieliła się z gośćmi swoją bezpośrednią relacją z sytuacji w Ukrainie, a także złożyła serdecznie podziękowania na ręce wszystkich obecnych darczyńców. Zaprezentowała również poruszający, a jednocześnie pełen nadziei na zwycięstwo nad okupantem, film pokazujący życie w Ukrainie po 24 lutego 2022 r. – po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Podczas wydarzenia nasza przyjaciółka z Ukrainy przekazała na licytację kilka szczególnych przedmiotów związanych z wojną w Ukrainie, m.in. „zdobyty” hełm rosyjskiego żołnierza z ręcznie namalowanymi ukraińskimi wzorami patriotycznymi, limitowaną kolekcję ukraińskich znaczków pocztowych, a także srebrną monetę o nominale 5 hrywien.

Od samego początku inwazji Rosji na Ukrainę Fundacja Kulskich wspiera naszych sąsiadów i przekazuje najbardziej potrzebne zaopatrzenie m.in. apteczki taktyczne i specjalistyczne opatrunki. Dlatego wierzymy, że pozyskane z licytacji unikalnych przedmiotów środki jak najszybciej trafią do naszych sąsiadów z Ukrainy i pomogą w odniesieniu zwycięstwa z okupantem.

Wyżej opisane wydarzenie odbyło się w ramach międzynarodowej konferencji dot. działań pomocowych dla Ukrainy zrealizowanej dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Ważne linki

https://www.polishcenterofwisconsin.org/polish-heritage-alliance

http://bendukidze.org/en/home-page-en/

Galeria zdjęć: