Aktualności

bg
bg
30.04.2019

Przygotowania do budowy pomnika Juliana Spitosława Kulskiego i Stefana Starzyńskiego powoli dobiegają końca

Idea budowy pomnika dwóch wojennych prezydentów Warszawy­­­ ? Stefana Starzyńskiego oraz Juliana Spitosława Kulskiego, przyświecała Radzie Założycielskiej Fundacji od samego początku jej powołania.

Pierwsze koncepcje projektu sformułowane zostały jeszcze w 2015 roku.

Od tego momentu, zespół Fundacji podjął szereg działań administracyjno-prawnych, które dążyły do tego, by kształt i lokalizacja pomnika w adekwatny sposób podkreślały zasługi Juliana Spitosława Kulskiego oraz Stefana Starzyńskiego dla ludności okupowanej stolicy.

Na przestrzeni ostatnich 4 lat, nawiązano współpracę z szeregiem instytucji państwowych
i prywatnych, które troszczą się o należytą pamięć o działaniach prezydentów S. Starzyńskiego
i J. S. Kulskiego. Przy współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie, zespół projektowy określił lokalizację pomnika na teren przylegający do Ogrodów Zamkowych, tuż nieopodal traktu spacerowego.

Finalizacja większości działań administracyjno-prawnych związanych z budową pomnika zaplanowana jest na trzeci kwartał 2019 roku. Informację na temat planowanej daty odsłonięcia pomnika oraz bieżący postęp prac budowlanych będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Fundacji.

Z uwagi na skalę i prestiżową lokalizację projektu, zakończenie budowy możliwe będzie jedynie przy wsparciu finansowym innych darczyńców. Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć budowę pomnika ? prosimy o kontakt z biurem Fundacji pod adresem: biuro@fundacjakulskich.org.pl lub przekazać środki bezpośrednio na konto Fundacji z dopiskiem ?na budowę pomnika?:

Fundacja Kulskich na rzecz relacji polsko-amerykańskich

Numer konta: 52 1750 0012 0000 0000 4095 2179

Za wsparcie i aktywną współpracę podczas realizacji tego projektu pragniemy podziękować także:

? Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

? Władzom Zamku Królewskiego w Warszawie

? Urzędowi Miasta Stołecznego Warszawa

? Zarządowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

? Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków