Aktualności

bg
bg
07.04.2022

SAVE THE DATE – VI EDYCJA KONFERENCJI Z CYKLU “THE BEST WAY TO PREDICT THE FUTURE IS TO CREATE IT” JUŻ 13 KWIETNIA!

Już w środę odbędzie się konferencja pt.: „Odporny i stabilny system ochrony zdrowia – bezpieczeństwo zdrowotne w dobie kryzysów”.

Będzie to już VI edycja, odbywająca się w ramach zainicjowanego w 2019 roku cyklu pod tytułem “The Best Way to Predict the Future is to Create it” organizowanego przez Fundację Kulskich we współpracy z Instytutem Rozwoju Spraw Społecznych oraz Agencją Badań Medycznych.

Konferencja odbędzie się 13 kwietnia 2022 roku w hotelu Sofitel Victoria Warszawa przy ul. Królewskiej 11 i przyjmie formułę hybrydową. Transmisję w dniu wydarzenia będzie można śledzić na profilu Fundacji Kulskich: https://www.facebook.com/Fundacja-Kulskich-1581939245226050 oraz na dedykowanej platformie online: https://webinar.webbi.pl/odpornyistabilnysystem/
hasło uczestników: odporny2022

W przypadku chęci uczestnictwa w konferencji osobiście RSVP na maila a.przepiorka@irss.org.pl

IDEA KONFERENCJI

24 lutego cały demokratyczny świat stanął przed największym wyzwaniem od dekad. Po czterech falach COVID-19, na skutek ataku Federacji Rosyjskiej na niepodległą, suwerenną Ukrainę, obok kryzysu pandemicznego, w Polsce, codziennie mierzymy się również z konsekwencjami wojny w wymiarze humanitarnym.

W obliczu kumulacji pandemii oraz największego konfliktu zbrojnego na naszym kontynencie w XXI wieku, zarówno Polska jak i Europa muszą odpowiedzieć na wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego i dostępem do leczenia – nie tylko własnych obywateli, ale również stale rosnącej grupy uchodźców z Ukrainy.

To między innymi poszukiwaniom potencjalnych rozwiązań obecnych kryzysów poświęcona będzie Konferencja Odporny i stabilny system ochrony zdrowia – bezpieczeństwo zdrowotne w dobie kryzysów”, organizowana przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych oraz Fundację Kulskich.

Podczas pięciu paneli w dyskusję zaangażowani będą przedstawiciele administracji państwowej oraz eksperci medyczni i systemowi.

AGENDA WYDARZENIA:

godz. 08:30-09:00 REJESTRACJA

godz. 09:00-09:30 OTWARCIE KONFERENCJI

godz. 09:30-11:00 PANEL I: Bezpieczeństwo lekowe Polski oraz bezpieczeństwo w zaopatrywaniu w wyroby medyczne w dobie konfliktu militarnego w Ukrainie i pandemii COVID-19 – jak zabezpieczyć potrzeby w obliczu kumulacji kryzysów i zagrożeń? 

godz. 11:15-12:45 PANEL II: Bezpieczeństwo zdrowotne w aspekcie dostępności do świadczeń – jak zaspokoić potrzeby zdrowotne pacjentów?

godz. 13:00-14:30 PANEL III: Bezpieczeństwo zdrowotne w chorobach sercowo-naczyniowych, metabolicznych i autoimmunologicznych

godz. 14:50-15:00 PRZEMÓWIENIE: Rola społeczeństwa obywatelskiego w czasach kryzysów

godz.15:00-16:30 ROUNDTABLE: Współczesne wyzwania w onkologii i hematologii – polska i europejska strategia walki z rakiem

godz. 16:45-18:00 ROUNDTABLE: Wyzwania w zakresie opieki i leczenia pacjentów z chorobami rzadkimi

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Wicepremier Piotr Gliński, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej, Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, Komitet do Spraw Pożytku Publicznego, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz Instytut Studiów Wschodnich.

——————————————————————————————————–

Konferencja jest sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

——————————————————————————————————–

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji.