Aktualności

bg
bg
14.04.2022

W dobie kryzysów musimy zadbać o odporny i stabilny system ochrony zdrowia – relacja z konferencji 13.04

Za nami konferencja ?Odporny i stabilny system ochrony zdrowia ? bezpieczeństwo zdrowotne w dobie kryzysów? organizowana przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych – IRSS oraz Fundację Kulskich.

Partnerem instytucjonalnym wydarzenia była Agencja Badań Medycznych, a patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Wicepremier Profesor Piotr Gliński, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB, Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, Komitet do spraw Pożytku Publicznego, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute oraz Instytut Studiów Wschodnich.Wśród gości na konferencji znaleźli się m.in. Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Minister Maciej Miłkowski oraz Minister Piotr Mazurek, a także wielu innych ekspertów z dziedziny ochrony zdrowia.Podczas pięciu paneli uczestnicy dyskutowali o m.in. bezpieczeństwie lekowym w dobie pandemii oraz wojny w Ukrainie; dostępności do świadczeń służby zdrowia; chorób cywilizacyjnych oraz wyzwań w zakresie onkologii, hematologii i w leczeniu chorób rzadkich.

Dziękujemy wszystkim panelistom za udział i ciekawe głosy w dyskusji oraz tym wszystkim z Państwa, którzy śledzili relację z wydarzenia w naszych mediach społecznościowych.

Konferencję sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności ? Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.”